"Nie da się ukryć, że samochodzik jest zgrabny i wygodny, szybkość do 90 km/h, no i przystępna cena jedyne 50.000 złotych. Prawie darmo !"
Menu serwisu
Strona główna
Historia Mikrusa
Opis i Dane techniczne
Galeria fotografii
Spis Mikrusów
Dokumenty
Media / Publikacje o Mikrusie
Artykuły / Wywiady / Inne
Zloty / Rajdy / Spotkania

Kontakt

Podziękowania i Linki
Współpraca
Na skróty...
Ksi±żka o Mikrusie MR-300
K o l o r y   M i k r u s ó w
Mikrus na wesoło :-)
Ciekawostki Mikrusowe
Mikrus MR-300 w 3D
Mikrus na Facebooku
Partnerzy:

ABC o Mikrusie:
www.mikrus.fora.pl


Forum Polskiej Motoryzacji: www.fpm.up.pl

Oldtimery.com:

MIKRUS?  -  NIE  DŁUGO!
MIKRUS?  -  NIE  DŁUGO!

Zaintrygowani powtarzaj±cymi się ci±gle plotkami o ewentualnych przenosinach produkcji Mikrusa do Szczecina, zwrócili¶my się do Centralnego Zarz±du Przemy¶lu Sprzętu Komunikacyjnego, któremu podlegaj± wytwórnie w Mielcu i Rzeszowie, z pro¶b± o wyja¶nienie.
Nasze przypuszczenia o niedorzeczno¶ci informacji, podawanych przez niektóre poluj±ce na sensacje dzienniki, okazały się słuszne. MIKRUS BĘDZIE, A WŁA¦CIWIE JUŻ JEST PRODUKOWANY W MIELCU. O żadnych przenosinach nie ma mowy.

W bież±cym roku, zgodnie z planem, zakłady Mielec i Rzeszów wykonaj± około 1000 sztuk pojazdów. Pocz±tkowo zakłady pragnęły same sprzedawać swój produkt, lecz po przeprowadzeniu dokładnej kalkulacji zmieniły zdanie i 600 sztuk Mikrusów przekazanych zostanie w III i IV kwartale br. do placówek Motozbytu. Trzeci kwartał jest już bardzo bliski, lecz jak dot±d. Państwowa Komisja Cen nie zatwierdziła ceny sprzedażnej, mimo, że odpowiednie wnioski wpłynęły do niej kilka miesięcy temu.
Cena cen±, a produkcja produkcj±. W Mielcu pełn± par± buduje się ogromn± halę przeznaczon± do produkcji mikrosamochodów. Wykorzystano w niej poniemieckie elementy hangaru, dzięki czemu koszt będzie trzykrotnie niższy od budowy podobnego obiektu od nowa. Będzie to jedna z najnowocze¶niejszych hal produkcyjnych w Polsce, bez jakichkolwiek słupów w ¶rodku. Produkcja Mikrusów w 1958 roku ma osi±gn±ć wysoko¶ć 5000 sztuk. Tyle wiadomo¶ci z chwili obecnej. Na dalsze musimy poczekać aż do konferencji prasowej, jaka odbędzie się w końcu czerwca br.

Artykułowi towarzyszy zdjecie:
 

Tygodnik Motor 1958, nr 22.

Inne artykuły o Mikrusie :