"Nie da się ukryć, że samochodzik jest zgrabny i wygodny, szybkość do 90 km/h, no i przystępna cena jedyne 50.000 złotych. Prawie darmo !"
Menu serwisu
Strona główna
Historia Mikrusa
Opis i Dane techniczne
Galeria fotografii
Spis Mikrusów
Dokumenty
Media / Publikacje o Mikrusie
Artykuły / Wywiady / Inne
Zloty / Rajdy / Spotkania

Kontakt

Podziękowania i Linki
Współpraca
Na skróty...
Ksi±żka o Mikrusie MR-300
K o l o r y   M i k r u s ó w
Mikrus na wesoło :-)
Ciekawostki Mikrusowe
Mikrus MR-300 w 3D
Mikrus na Facebooku
Partnerzy:

ABC o Mikrusie:
www.mikrus.fora.pl


Forum Polskiej Motoryzacji: www.fpm.up.pl

Oldtimery.com:

KSIˇDZ NABYWA PIERWSZEGO MIKRUSA
KSIˇDZ NABYWA PIERWSZEGO MIKRUSA

Zgodnie z zapowiedzi± dnia 13 listopada br. w Rzeszowskim Motozbycie przekazano do sprzedaży pierwsz± partię samochodów MIKRUS MR-300, Nabywc± pierwszego Mikrusa, nosz±cego numer fabryczny 216 był ksi±dz Sikorski z Czerska k/W-wy. Rozmawiamy z nabywc± pierwszego polskiego mikrosamochodu. Jest z niego bardzo zadowolony i raczej zaskoczony wysok± jako¶ci± wykończenia. Z dum± pokazuje on nam niespotykan± cechę polskich samochodów - szczelno¶ć drzwi, szyb oraz estetykę robót wykończeniowych.

Pierwsze wrażenia z jazd za kierownic± Mikrusa s± też bardzo korzystne. Kierowca podkre¶la np. łatwo¶ć zmiany biegów zdecydowanie lepsz± niż np. w drugim polskim samochodzie - Syrena. Ogrzewanie wnętrza wozu jest też w jesienne dni zupełnie wystarczaj±ce. Jeszcze w okresie docierania, po przebiegu niespełna 650 km ¶rednie zużycie paliwa wynosiło blisko 5 litrów na 100 km. (s)


Tygodnik Motor 1958, nr 50.

Inne artykuły o Mikrusie :