"Nie da się ukryć, że samochodzik jest zgrabny i wygodny, szybkość do 90 km/h, no i przystępna cena jedyne 50.000 złotych. Prawie darmo !"
Menu serwisu
Strona główna
Historia Mikrusa
Opis i Dane techniczne
Galeria fotografii
Spis Mikrusów
Dokumenty
Media / Publikacje o Mikrusie
Artykuły / Wywiady / Inne
Zloty / Rajdy / Spotkania

Kontakt

Podziękowania i Linki
Współpraca
Na skróty...
Ksi±żka o Mikrusie MR-300
K o l o r y   M i k r u s ó w
Mikrus na wesoło :-)
Ciekawostki Mikrusowe
Mikrus MR-300 w 3D
Mikrus na Facebooku
Partnerzy:

ABC o Mikrusie:
www.mikrus.fora.pl


Forum Polskiej Motoryzacji: www.fpm.up.pl

Oldtimery.com:

Targi Poznańskie 1959

Targi Poznańskie 1959

Fragmenty artykułu:


Już w dniu otwarcia tegorocznych, XXVIII Targów w Poznaniu rzuciło nam się w oczy pewne usystematyzowanie ekspozycji, oczywi¶cie motoryzacyjnej - na obejrzenie całej ogromnej reszty niestety nie starczyło czasu. Wykształcone wyraĽnie potrzeby polskiego rynku, z którymi mogli zapoznać się wystawcy w ubiegłym roku i które ostatnio znalazły swój wyraz w nakre¶leniu zadań gospodarczych na III ZjeĽdzie Partii - znalazły pewien oddĽwięk w tym, co jest nam w Poznaniu oferowane. W dziedzinie motoryzacji - to przede wszystkim ciężkie pojazdy 10, 12, 15 i 20-tonowe o specjalnych nadwoziach, a więc dĽwigi, chłodnie, wozy pożarnicze, samochody ze skrzyniami samowyładowczymi, ci±gniki siodłowe i nieliczne autobusy. W¶ród zamieszczonych zdjęć znajd± Czytelnicy tylko te eksponaty, które wydawały nam się najbardziej interesuj±ce dla naszej gospodarki, lub też niewidziane dotyczas w kraju. Na bardzo wiele ciekawych pojazdów nie starczyło miejsca - bo tegoroczne Targi w dziedzinie pojazdów mechanicznych przeszły ilo¶ci± eksponatów wszystkie ubiegłe spotkania przemysłowe w Poznaniu.

Wyroby Zakładów WSK zgrupowane na wspólnym stoisku. Motocykl WSK w ¦widniku - zmodernizowany model M-06Z spotykał się z uznaniem zwiedzaj±cych Targi. W porównaniu z opisywanym przez nas (MOTOR 24/59) modelem posiadał on reflektor z wbudowanym weń licznikiem. Udana ekspozycja nowej WSK zbiegła się z dawna oczekiwan± przez nas i przez naszych czytelników okazj± przekazania Redakcji motocykla testowego przez WSK ¦WIDNIK: badanie drogowe rozpoczniemy natychmiast po dotarciu motocykla. Ale wróćmy do MTP: obok na zdjęciu MIKRUS MR-300 z WSK w MIELCU I RZESZOWIE - coraz pewniejszymi krokami wkraczaj±cy na nasz rynek motoryzacyjny. Eksponaty ma Targach lakierowane były w kolorze zielonym, szarym i nawet dwubarwnie w zółto-koralowym zestawieniu lakierów: zagraniczni dziennikarze, z którymi rozmawiali¶my na temat MIKRUS-ów m. in. nasz współpracownik z Londynu pan David Scott podkre¶lali jego doskonale wykończenie równe samochodom zach.-europejskim.

Zobacz skan artykułu :
Zdjęcie Mikrusa ilustruj±ce artykuł:
Tygodnik Motor 1959, nr 25.


Inne artykuły o Mikrusie :