"Nie da się ukryć, że samochodzik jest zgrabny i wygodny, szybkość do 90 km/h, no i przystępna cena jedyne 50.000 złotych. Prawie darmo !"
Menu serwisu
Strona główna
Historia Mikrusa
Opis i Dane techniczne
Galeria fotografii
Spis Mikrusów
Dokumenty
Media / Publikacje o Mikrusie
Artykuły / Wywiady / Inne
Zloty / Rajdy / Spotkania

Kontakt

Podziękowania i Linki
Współpraca
Na skróty...
Ksi±żka o Mikrusie MR-300
K o l o r y   M i k r u s ó w
Mikrus na wesoło :-)
Ciekawostki Mikrusowe
Mikrus MR-300 w 3D
Mikrus na Facebooku
Partnerzy:

ABC o Mikrusie:
www.mikrus.fora.pl


Forum Polskiej Motoryzacji: www.fpm.up.pl

Oldtimery.com:

UDANY ZJAZD MIKRUSÓW

UDANY ZJAZD MIKRUSÓW

Konin przyzwyczajony jest do odbywaj±cych się tu licznych imprez, toteż nie każda stanowi dla mieszkańców miasta dostateczn± atrakcję. Tym razem jednak z dużym zainteresowaniem i aplauzem przygl±dali się kilkudziesięciu małym, dobrze utrzymanym Mikrusom, uczestnicz±cym w II Ogólnopolskim ZjeĽdzie Mikrusów do Konina. My¶l zorganizowania takiego Zjazdu była dobrym pomysłem, zwłaszcza że organizatorzy Zjazdu - Powiatowa Komisja Turystyki Wiejskiej, Sekcja "Mikrus" i PTTK, Komisja Turystyki Motorowej w Koninie - pomy¶leli o tym, aby zapewnić uczestnikom cenny ładunek wiedzy o swoim rejonie.
Zjazd Mikrusów to przede wszystkim spotkanie użytkowników tego samochodu, który już 14 lat kręci się po naszych drogach ku zadowoleniu posiadaczy. Przyjedżaj± z różnych stron kraju, maj±c ¶redni dojazd ze swojego miejsca zamieszkania około 400 km; potwierdzali to na kartach drogowych. Po przyjeĽdzie na metę dzielono się spostrzeżeniami, opowiadano o przeróbkach i udoskonaleniach, była też giełda wymienna czę¶ci. W dyskusjach powtarzano, że szkoda, że zaniechano produkcji i udoskonalenia tego samochodziku, który przecież po okresie prób i udoskonaleniu mógł spełnić marzenia ludzi o pierwszym samochodzie. Przy okazji przekazujemy "Motozbytowi" postulat uczestników zlotu o sprowadzenie kilkuset opon o wymiarach 480 x 10 i rozprowadzenie ich w sprzedaży wysyłkowej. Jest na te opony duże zapotrzebowanie. Druga sprawa to pro¶ba o wprowadzenie jednolitego podatku drogowego dla wszystkich Mikrusów w całym kraju, bo jak wynikało z o¶wiadczeń uczestników różnych województw opłaty drogowe nie s± jednakowe!
W czasie spotkania, wła¶ciciele Mikrusów zwiedzili obiekty przemysłowe rejonu konińskiego i dokonali wyboru najokazalszego Mikrusa, gdzie punktowano wygl±d estetyczny, zewnętrzny i wewnętrzny, stan techniczny i oryginalno¶ć pojazdu.
Gospodarze Zlotu: sekcje motorowe w Koninie organizuj± w roku około 120 imprez, takich jak: Puchar Polski, Złoty Kask, "Wiosenny Koniński Rajd" i inne, w których uczestniczy około 8 tys. ludzi. Robi± to nie posiadaj±c swojego lokalu. Cał± dokumentację, trofea przechowuj± w domach działaczy, a Okręg PZM w Poznaniu i władze powiatowe, mimo kilkakrotnych pró¶b, nie przyszły w tej kwestii z pomoc±.
W tegorocznym ZjeĽdzie Mikrusów I miejsce zaj±ł Czesław Muszyński z Elbl±ga. Tytuł "Mister Mikrus" zdobył pojazd Franciszka Balickiego z Mławy i to już po raz drugi.
W.N.

"Mister Mikrus" i jego wła¶ciciel. F. Balicki. :
W Mikrusie H. Schniftera zmie¶cił się silnik... Zastawy-750. Fot. W. Najhajt:Tygodnik Motor 1973, nr 25.


Inne artykuły o Mikrusie :