"Nie da się ukryć, że samochodzik jest zgrabny i wygodny, szybkość do 90 km/h, no i przystępna cena jedyne 50.000 złotych. Prawie darmo !"
Menu serwisu
Strona główna
Historia Mikrusa
Opis i Dane techniczne
Galeria fotografii
Spis Mikrusów
Dokumenty
Media / Publikacje o Mikrusie
Artykuły / Wywiady / Inne
Zloty / Rajdy / Spotkania

Kontakt

Podziękowania i Linki
Współpraca
Na skróty...
Książka o Mikrusie MR-300
K o l o r y   M i k r u s ó w
Mikrus na wesoło :-)
Ciekawostki Mikrusowe
Mikrus MR-300 w 3D
Mikrus na Facebooku
Partnerzy:

ABC o Mikrusie:
www.mikrus.fora.pl


Forum Polskiej Motoryzacji: www.fpm.up.pl

Oldtimery.com:

Zamówienie
Tytuł: "Mikrus MR-300 - 3 lata produkcji, 50 lat historii"

Cena: 84 zł

Co już się wydarzyło..
- Zapowiedź premiery
- Rajd Nocy Muzeów
- Moto Nostalgia
- Silnik MK-400
- Recenzje
Recenzje naszej książki - zapraszamy do lektury!
Książka "Mikrus MR-300 - 3 lata produkcji, 50 lat historii" niewątpliwie została dobrze przyjęta przez miłośników motoryzacji, a w szczególności pasjonatów Mikrusa MR-300. Świadczy o tym choćby fakt bardzo dobrego poziomu sprzedaży w ciągu pierwszych tygodni dni oraz nadesłane opinie, których kilka umieszczamy poniżej. Lista recenzji czytelników będzie stale uzupełniana, zapraszamy wiec do odwiedzania tej strony co jakiś czas. Wszystkim serdecznie dziekujemy za przesłane opinie! 

-  (...) Książka jest warta swojej ceny (84 zł) - prócz monografii Mikrusa, planów technicznych, wywiadów z twórcami kupujemy okno, przez które widać Polskę popaździernikową, przełomu lat 50. i 60., rodzące się czasy gomułkowskiej "małej stabilizacji", której synem był Mikrus.  (...)  
[fragment recenzji opublikowanej w Magazynie ClassicAuto - nr 58 z lipca 2011 roku] 

- Książka jest napisana z pasją... i dla pasjonatów. I nie tylko dla typowych maniaków Mikrusa, ale i dla tych, którzy przygodę z tym autkiem zaczynają lub po prostu są ciekawi co to był za wynalazek. Poza tekstem - pakiet rewelacyjnych materiałów zdjęciowych, oryginalne artykuły, schematy, analiza detali... jednym słowem ta książka to świetna sprawa. Sama broni się pośród natłoku wydanych ostatnio na fali " kultowości Prl" pozycji, które zawierają praktycznie te same zdjęcia i opisy nieraz z kardynalnymi błędami.
  

-  Piękna i wartościowa książka! 

-  Ksiażka doskonala. Rysunki techniczne, które udało sie zdobyc autorom - pierwsza klasa! Oczywiście polecam to Dzieło! 


- Żaden polski samochód nie doczekał się jak to tej pory tak kompletnego, szczegółowego i obszernego opracawania. Gratuluje autorom wytrwałości w poszukiwaniu materiałów oraz samej książki, jako podsumowania kilku lat pracy.  


- W tym tygodniu książka dotarła do mnie... Z pobieżnej lektury mogę powiedzieć jedno - świetna robota! Szata graficzna elegancka, czytelnie ułożony tekst, ładne zdjęcia... i to co mnie zachwyciło i powaliło na kolana: przedruki szkiców na rozkładanych planszach! Wow! Panowie, czapki z głów! 


- Świetna publikacja.

 Biblia Mikrusiarzy, ale każdy kto nie ma Mikrusa i ją kupi, żałować nie będzie.
 

- Książka jest rewelacyjna! Napisana z wielką dociekliwością. Widać wytrwałość w poszukiwaniu materiałów źródłowych dla tematu. Wiele ciekawego tekstu do przeczytania, niektóre fragmenty - bardzo techniczne. Część wspomnieniowa konstruktorów i użytkowników Mikrusa, bogato ilustrowana, zaciekawi wiele osób. Książka przywołuje stare wspomnienia...
 

Dziś otrzymałem ksiązkę. Jestem pod wrażeniem! 

Świetny kawał wiedzy!
 

Świetna książka, nie mogę się oderwać! 
 

Jest świetnie napisana, a czyta się ją, jak najlepszą literaturę faktu. Dla laika, takiego jak ja, którego przygoda z Mikrusem zaczęła i skończyła się w dzieciństwie, to kompendium wiedzy o nieznanym fragmencie historii naszej motoryzacji, szkoda, że powstającej pod czujnym okiem sąsiada. Dla fachowców i pasjonatów, to niezbędna pozycja w księgozbiorze.
 

Bardzo ciekawa, pełna ciekawych informacji książka o jedynym podkarpackim samochodzie.
 

- K
siążka jest rewelacyjna!
 

- S
zczegółowe i wyczeprujące podjęcie tematu Mikrusa. Obfitość opisów kontekstów społecznych, ekonomicznych i nawet psychologicznych dotyczących teamtu gównego. Szczegółowość potraktowania tematu pod każdeym względem jest imponująca i nie jest to tylko szczegółowość statystyczna, ale jest tak podana, że bardzo dobrze i płynnie się całość czyta. Bez precedensu na polskim rynku wydawniczym jest szczegółowość opisu ówczesnego cyklu powstania nowego pojazdu od koncpecji przez prototyp, technologię po organizację procesu produkcyjnego. Bezprecedensowy i niezwykle pouczający opis ówczesnego zarządzania produkcją. Niezwykła obfitość rzadkich fotografii i rysunków, szczególnie tych z rzeczywistego życia i eksploatacji pojazdu. 

-  J
estem pod ogromnym wrażeniem bogactwa materiałów i zdjęć.
 

-  Gratuluje rozmachu! To kompleksowa i ciekawa lektura. 

- Unikalna książka! 

- Dostalem ksiazkę i... od razu komentarz - CZAPKI Z GŁOW!!! Nasza motoryzacja nie miala jeszcze takiej pozycji o żadnym z pojazdów. Fantastyczna pozycja.