"Nie da się ukryć, że samochodzik jest zgrabny i wygodny, szybkość do 90 km/h, no i przystępna cena jedyne 50.000 złotych. Prawie darmo !"
Menu serwisu
Strona główna
Historia Mikrusa
Opis i Dane techniczne
Galeria fotografii
Spis Mikrusów
Dokumenty
Media / Publikacje o Mikrusie
Artykuły / Wywiady / Inne
Zloty / Rajdy / Spotkania

Kontakt

Podziękowania i Linki
Współpraca
Na skróty...
Ksi±żka o Mikrusie MR-300
K o l o r y   M i k r u s ó w
Mikrus na wesoło :-)
Ciekawostki Mikrusowe
Mikrus MR-300 w 3D
Mikrus na Facebooku
Partnerzy:

ABC o Mikrusie:
www.mikrus.fora.pl


Forum Polskiej Motoryzacji: www.fpm.up.pl

Oldtimery.com:

GWOLI ¦CISŁO¦CI...

GWOLI ¦CISŁO¦CI...

W niedługim czasie po przekazaniu do sprzedaży pierwszych polskich mikrosamochodzików MR-300 zamie¶cili¶my w naszym tygodniku (MOTOR 50/58) krótk± notatkę o pierwszym nabywcy, który zakupił MIKRUSA w Rzeszowskim Biurze Zaopatrzenia Sprzętu Samochodowego "Motozbyt". Ta wła¶nie instytucja nadesłała nam wyja¶nienie, że pierwsza partia samochodów MIKRUS została - cytujemy - postawiona do sprzedaży w dniu 12.XI.1958 roku, a nie jak my podawali¶my 13.XI ub.r.
Pierwszym nabywc± MIKRUSA byt Zwi±zek Bojowników o Wolno¶ć i Demokrację w Krakowie, drugim Józef Jacheć ze Zdzieszowic, a dopiero trzecim proboszcz parafii Czersk koło Warszawy - ks. Saturnin Sikorski - o którym pisali¶my w notatce. S± to co prawda drobne nie¶cisło¶ci, które wkradły się do naszej informacji, ale gwoli kronikarskiej ¶cisło¶ci przy okazji je prostujemy i żałujemy, że podobnej historycznej informacji dla MIKRUSA nie otrzymali¶my z Rzeszowskiego Motozbytu natychmiast po uruchomieniu sprzedaży, lecz dopiero jako sprostowanie naszej wiadomo¶ci.

Tygodnik Motor 1959, nr 16.

Inne artykuły o Mikrusie :