Czy jazda w terenie możliwa? Wielu, nawet rutynowanych „samochodziarzy”, patrząc na najmniejszy polski samochodzik, jakim jest MIKRUS, z bardzo dużą rezerwą odnoszą się do jego możliwości pokonywania jakichkolwiek przeszkód terenowych. Tymczasem rzeczywistość i przeprowadzona próby wykazały, jak bardzo zawodne mogą być właśnie takie pierwsze wrażenia. Jak się okazuje, przy umiejętnej jeździe MIKRUSEM można w warunkach terenowych poruszać się nie gorzej…
Miesiąc: grudzień 2018
Tygodnik „Motor” – 1959, nr 16 – „Gwoli ścisłości…” – sprostowanie do art. „Ksiądz nabywa pierwszego Mikrusa”
GWOLI ŚCISŁOŚCI… W niedługim czasie po przekazaniu do sprzedaży pierwszych polskich mikrosamochodzików MR-300 zamieściliśmy w naszym tygodniku (MOTOR 50/58) krótką notatkę o pierwszym nabywcy, który zakupił MIKRUSA w Rzeszowskim Biurze Zaopatrzenia Sprzętu Samochodowego „Motozbyt”. Ta właśnie instytucja nadesłała nam wyjaśnienie, że pierwsza partia samochodów MIKRUS została – cytujemy – postawiona do sprzedaży w dniu 12.XI.1958 roku, a nie jak my…
Tygodnik „Motor” – 1959, nr 16 – „Rozwój – Cena – Zmiany – Usterki – Modernizacja – Projekty – Mikrus – Mikrus – Mikrus”
ROZWÓJ – CENA – ZMIANY – USTERKI – MODERNIZACJA – PROJEKTY MIKRUS – MIKRUS – MIKRUS – MIKRUS – MIKRUS – MIKRUS – MIKRUS Każdy motocyklista zawsze spogląda z zazdrością na wyprzedzające go samochody, w których bez względu na porę roku i pogodę, wygodnie i bez narażenia na szwank zdrowia i ubrania wyprzedzają go szczęśliwcy z własnym dachem nad głową.…
Tygodnik „Motor” – 1959, nr 16 – „MIKRUSY na sportowo”
MIKRUSY „na sportowo” Przedstawiony w tym numerze Motoru obraz Mikrusa nie byłby pełny, gdyby pominąć milczeniem możliwości sportowe tego wozu. Co – 300 cm3 i z tym próbować startów?! – A tak, zresztą wystarczy chyba przypomnieć tegoroczny Raid Zimowy w Zakopanem. To była bardzo trudna impreza, stanowiąca zresztą I eliminację do Mistrzostw Polski i obsadzona przez najlepszych zawodników, dosiadających nie…
Mikrusy dla najmłodszych – zabawki, modele, kolorowanki
Ko, Tra, Aa lub wreszcie Brrum, to najczęściej używane słowa przez dwuletnich chłopców. Pozostali mówią Ka, Tor lub To. Ci pierwsi wymawiają pierwsze sylaby słów koparka, traktor i samochód, ci drudzy – ostanie. Oczywiście wszyscy potrafią naśladować dźwięk wydawany przez silnik spalinowy – Brrum, silnik parowy – Ciuf, ciuf, a szybko przejeżdżający pojazd z reguły komentowany jest stwierdzeniem: Ziuuu! Bez…