Jak dorobić światła do Mikrusa – część 4: Chromowane ramki

Ciut zaległy wpis, bo jeszcze o światłach do mojego Mikrusa, a światła od pewnego czasu leżą gotowe do montażu… Z chromowanymi ramkami było tak, że gdy kupiłem pierwszego Mikrusa, to tych ramek brakowało. Zaprzyjaźniony tokarzy wytoczył tłoczniki oraz bolec do wykonywania zagłębienia pod śrubę. Potem za pomocą pracy wytworzyliśmy kilka ramek, które jak się później okazało nie przydały się, bo kiedyś kupiłem nowe mikrusowe lampy, wraz z ramkami w stanie idealnych. I to właśnie je zamontuję w Mikrusie. Dorobione ramki przez to nieco zaniedbałem i przez ostatnie lata pokryły się rdzą… Na drugiej fotografii, po lewej, widać dorobioną ramkę. To produkt surowy, który wymaga obróbki, a także chromowania. Małym nakładem pracy można go jednak doprowadzić do stanu idealnego.

Próbowałem je sprzedawać na allegro, aby pokryć w sumie duże koszty tłoczników, ale chętnych nie było.

Tłoczniki pokazuję jako ciekawostkę, a także jako przykład w sumie prostego rozwiązania problemu braku oryginalnych części. A może jeszcze kiedyś się komuś przydadzą i ramki mojej produkcji zostaną zamontowane w jakimś Mikrusie? Oby.

Kompletny zestaw tłoczników do wykonania ramek chromowanych do świateł Mikrusa MR-300 (dla egzemplarzy o numerach seryjnych większych od 600)

Ramki chromowane do świateł Mikrusa MR-300 (dla egzemplarzy o numerach seryjnych większych od 600). Z lewej kopia, z prawej oryginał.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *