Renowacja prędkościomierza do Mikrusa – część 2

Osiągnąłem już stan, że sam nie wiem gdzie i ile mam części do Mikrusa. W garażu, w piwnicy, w domu, pochowane po różnych szafach. Niekiedy jest to problematyczne, bo znalezienie konkretnego elementu zabiera sporo czasu. Ale bywa też tak, że taki bałagan w częściach przynosi dużo radości.

Tak własnie było z licznikiem. Jakiś czas temu opisałem cztery liczniki, które posiadam, o tu. Niedawno przez przypadek znalazłem piąty prędkościomierz – ależ się ucieszyłem!!! Zupełnie o nim zapomniałem. Nigdy nie otwierany, kompletny, z ładnym cyferblatem, wskazówką i cyferkami wskazującymi przebieg. Wygląda na sprawy.

Plan jest taki, że eksperymenty z renowacją przeprowadzać będziemy na tych licznikach najgorszych. Ten najlepszy (licznik numer 5.) zamontujemy w Mikrusie w tym stanie w jakim jest. Ewentualnie wymienimy ramkę i szybkę na nowe. Ewentualnie 🙂

licznik

Licznik numer 5. Nigdy nie otwierany, kompletny, najprawdopodobniej sprawny.

I jeszcze w celach archiwizacyjnych wklejam informację od Romana Mirkowskiego:

Konstrukcja licznika i przełożenie mechanizmu jest takie same jak w Goggomobilu wersja najstarsza, nawet grafika cyferblatu prawie taka sama poza barwą.

10403422_1494053124247763_730618932394946023_n

Licznik z Goggomobila

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *