Książka “Podróżując Mikrusem” już w sprzedaży!

Książka „Podróżując Mikrusem” Bartosza Winiarskiego i Mieczysława Płocicy jest już dostępna w sprzedaży! Zapraszamy do zakupu!

>>> Nasze aukcje na Allegro <<<

Mamy przyjemność zaoferować Państwu drugą publikację o słynnym, polskim mikrosamochodzie Mikrus MR-300. W czasie pracy nad książką dotarliśmy do uczestników turystyki motorowej w PRL, a ci podzielili się z nami fascynującymi opowieściami, ożywiając z fantazją historię motoryzowania się polskiego społeczeństwa w latach 1945-1989. Obrazu podróżowania w ciągu niemal półwiecza dopełnia synteza przemian motoryzacyjnych w Polsce, którą starannie opracowaliśmy dla orientacji Czytelnika w uwarunkowaniach, w jakich musiał funkcjonować i radzić sobie każdy miłośnik czterech kółek. Książka zawiera świetne, niepublikowane fotografie, w tym wiele kolorowych z epoki. Lektura obowiązkowa na wakacyjne wojaże. Zachęcamy do zakupu!

W książce pt. „Podróżując Mikrusem”, mimo tytułu, sugerującego wypełnienie treści tylko wskazanym pojazdem, pierwszoplanową rolę dostali ludzie, a dopiero obok nich samochód. I nie zawsze jest to Mikrus, bo indywidualna motoryzacja to najczęściej najpierw dwa, a dopiero później cztery kółka. Mikrus więc jest obecny, ale jako bohater drugoplanowy, i wiezie nas przez PRL z jego zmieniającymi się warunkami życia, stylem i możliwościami podróżowania, wreszcie sposobem spędzania wolnego czasu i postrzegania świata, coraz szerzej dostępnego w kolejnych dekadach ustroju. Mikrusem docierano na Bałkany przez m.in. ZSRR, używano do przeprowadzek, brano udział w rajdach, a nawet penetrowano poniemieckie podziemia Pętli Boryszyńskiej, zanim stały się one celem wycieczek licznych rzesz eksploratorów.

Wszystkie opisane w książce historie zdarzyły się naprawdę i są udokumentowane archiwalnymi zdjęciami. Z posiadanego materiału wybraliśmy opowieści najciekawsze i bardzo różnorodne. Ostatnie poprawki w treści książki przed jej zatwierdzeniem do druku robiliśmy z przekonaniem, że każdy kto po nią sięgnie, pozwoli się wciągnąć w podróż Mikrusem, pełniącym rolę wehikułu czasu – w miejsca być może nawet sobie znane, ale jakże inaczej wyglądające dziś, po upływie kilkudziesięciu lat.

Zapraszamy do lektury!

Autorzy – Bartosz Winiarski i Mieczysław Płocica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *